Atrakcje

Karkonosze

Wodospady [ Kropelka | Szklarka | Kamieńczyk]

Wodospady w Karkonoszach to urocze naturalne atrakcje, które przyciągają turystów swoim pięknem. Kropelka jest najmniejszym z trzech, lecz równie malowniczym, tworząc delikatny kaskadujący strumień.

Szklarka to potężne wodospady, które gromadzą wodę z wysokości, tworząc imponujący spływ wody po skalnych zboczach.

Natomiast Kamieńczyk słynie z urody swojej scenerii oraz historii - to tu znajduje się najwyższy wodospad w Karkonoszach, który gromadzi wodę z górskich strumieni, tworząc spektakularny widok opadającej wody z wysokości.

Szlaki turystyczne z Piechowic

Z Piechowic można wyruszyć na wędrówki szlakami w Karkonosze oraz okoliczne masywy górskie, takie jak Grzybowiec czy Wysoki Kamień.

  1. Szlak niebieski do Wodospadu Szklarki i schroniska pod Łabskim Szczytem (1471 m n.p.m.).
  2. Szlaki turystyczne na Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.) oraz na Śnieżkę lub Szrenicę.
  3. Szlak żółty do Schroniska Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.).
  4. Szlaki turystyczne do Grzybowca i Bobrowych Skał.

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik, usytuowany na szczycie wzgórza Chojnik w Sobieszowie między Piechowicami a Zachełmiem, stanowi najbardziej znane pozostałości zamku na Dolnym Śląsku. Do zamku prowadzą dwa szlaki, dostępne zarówno dla pieszych wędrowców, jak i rowerzystów. Podczas wspinaczki piesi mogą odwiedzić tzw. Jaskinię Przemytników, znajdującą się na szlaku.

Zamek Chojnik został zbudowany w XIV w. przez księcia Bolka II jako jeden z elementów fortyfikacji granic księstwa. Kolejnym właścicielem zamku był ród Schaffgotschów, który dokonał rozbudowy obiektu w duchu renesansu. Do czasu wielkiego pożaru w roku 1675 zamek był główną siedzibą rodu. Po pożarze, zamek nie został odbudowany, obecnie jest udostępniany do zwiedzania. Odwiedzający zamek mogą posłuchać legend, m. in. o Kunegundzie, zobaczyć pręgierz, postrzelać z kuszy i wejść na wieżę skąd rozciąga się malownicza panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.piechowice.com.pl